12 листопада 2019 Bohush Communications разом з командою організаторів КМЕФ та, зокрема, кліматичної панелі провели прес-конференцію на тему: «Чи готові українці до зміни клімату». На конференції обговорювалися результати проведеного соціологічного дослідження екологічної свідомості українців. У заході також взяли участь модератор панельної дискусії Сергій Євтушенко, голова оргкомітету КМЕФ Юрій Пивоваров, заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Рябчин, доктор соціологічних наук і керівник центру дослідження громадської думки “Socis” Олександр Стегній, президент PR-агентства «Bohush Communications» Денис Богуш.
Зі слів учасників прес-конференції, в багатьох країнах світу було зафіксовано значне зростання актуальності проблем, що стосуються зміни клімату, зростає екологічна свідомість суспільства, популяризується культура відповідального споживання. Це і стало причиною того, що КМЕФ спільно з центром дослідження громадської думки Socis, фірми UDP Renewables і за підтримки агентства Bohush Communications провели масштабний соціологічне опитування з питань зміни клімату в Україні.
Дослідження містить актуальні дані про екологічній свідомості українців і динаміку його зміни. Терміни проведення дослідження:
11 – 18 вересень 2019. Всього було опитано 1200 респондентів.
Дане дослідження – це не тільки актуальні дані опитування 2019 року, це свого роду аналітичний звіт, в якому зіставлені дані досліджень 2014 і 2017 року, проведених за підтримки Глобального екологічного фонду в рамках реалізації Програми розвитку ООН “Інтеграція положень Конвенції Ріо в національну політику України”.
Результатами дослідження 2019 року було названо такі:
На першому місці в рейтингу загроз майбутнім поколінням виявилося “забруднення навколишнього середовища”, відсунувши, таким чином “війни і конфлікти”, що в 2014 та 2017 років займали перше місце, а вичерпання природних ресурсів “піднялося з 5 на 3 позицію.
Актуальними екологічними проблемами для України були названі такі:
Проблеми зі сміттям – 57,5%
Вирубка лісів – 56,4%
Забруднення річок – 54,4%
Забруднення повітря – 45,4%
Забруднення грунтів – 25,3%
Також дослідження показало, що екологічну свідомість українців і їх зацікавленість в еко-позитивних послуги і товари набрало зростання в порівнянні з даними досліджень 2014 і 2017.
73,2% українців готові діяти для поліпшення стану навколишнього середовища.
67,2% готові платити більше за споживання енергії, виробленої екологічно чистими технологіями.
89,4% готові відмовитися від одноразового пластику. І це дуже хороші показники.